Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Aktualności

Sobota, 30 Marzec 2024 r.

Wielka Sobota o poranku

Pierwsze straże przy Grobie Pańskim. Adoracja o świcie i modlitwa Kościoła o poranku: Jutrznia. Przed ołtarzem przybywa koszyczków ze święconką … I jeszcze przy relikwiarzu Świętej Faustyny trzeba się pomodlić …

Piątek, 29 Marzec 2024 r.

Paschalne czuwanie

Eucharystia i Krzyż. Wieczernik i Golgota. Ukrzyżowana Miłość i Tajemnica Miłosiernego Boga. Liturgia Kościoła i Jego czuwanie. Wielki Czwartek i Piątek u Świętej Faustyny.

Czwartek, 28 Marzec 2024 r.

Zaproszenie na Triduum Paschalne

Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień – zbawcze wydarzenia paschalne uobecniają się w sposób wyjątkowy w Liturgii tych dni. Zapraszamy na uroczystości paschalne do chrzcielnej świątyni Świętej Faustyny.

Wtorek, 19 Marzec 2024 r.

Nie rzucim ziemi

Czy Maria Konopnicka, autorka „Roty”, która mieszkała na Ziemi Świnickiej, w Gusinie, mogła się spodziewać, że kilka lat później, w pobliskim Głogowcu, przyjdzie na świat Święta Faustyna, Wybranka Jezusa …

Sobota, 16 Marzec 2024 r.

Zaproszenie na dziękczynienie

Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię za Nawiedzenie Matki Bożej i Wielki Jubileusz 9OO-lecia Diecezji Włocławskiej. Spotkajmy się w Uroczystość św. Józefa, w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny.

Środa, 20 Wrzesień 2023 r.

Zaproszenie

Zapraszamy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich, na obchody 85 rocznicy narodzin dla Nieba Apostołki Miłosierdzia Bożego. W tym roku spotykamy się w sobotę, 7 października, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

Sobota, 09 Wrzesień 2023 r.

Błogosławiona Rodzina Ulmów

Jest taka święta myśl powtarzana od pokoleń w Narodzie Polskim , która powiada, że "rodzina Bogiem silna!". Jakże wielka to łaska od Boża, że cała rodzina, jednego dnia, wszyscy razem, weszli do Nieba: Rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów. Od najbliższej niedzieli - Błogosławieni.

Niedziela, 03 Wrzesień 2023 r.

Z Łodzi do Głogowca

W minioną sobotę, dnia 3 września, wspólnota świętego kościoła archidiecezji łódzkiej, wraz ze swoim Biskupem, Jego Eminencją Kardynałem Grzegorzem Rysiem, nawiedziła Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny.

Piątek, 01 Wrzesień 2023 r.

W drugą stronę

Uroczystości odpustowe ku czci Świętej Siostry Faustyny, z okazji Jej 118 rocznicy urodzin i Chrztu, przeszły już do historii. Patronalne święto uświetniły dwie procesje: na rozpoczęcie - eucharystyczna do Głogowca i na uwieńczenie święta, przed Sumą, w drugą stronę - do Sanktuarium, z Relikwiami Świętej.

Sobota, 26 Sierpień 2023 r.

Odpustowy prezent

Święta Siostra Faustyna, na 118 rocznicę swoich urodzin i Chrztu, ofiarowała swojej rodzinnej Parafii wspaniały prezent ...

Piątek, 25 Sierpień 2023 r.

Na urodziny Świętej Faustyny

Na świętowanie swej kolejnej rocznicy urodzin i Chrztu, do Sanktuarium w rodzinnej Parafii, zaprasza sama Święta Siostra Faustyna. Tradycyjnie, uroczystości rozpoczęto w wigilię rocznicy przyjścia na świat Mistyczki z Głogowca.

Czwartek, 24 Sierpień 2023 r.

Zaproszenie do Sanktuarium Świętej Faustyny

Zapraszamy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny w Świnicach Warckich, w diecezji włocławskiej, na obchody 118 rocznicy urodzin i Chrztu Apostołki Miłosierdzia Bożego. Spotkajmy się na modlitwie przy Jej chrzcielnicy, w Jej umiłowanym kościółku, na Mszy świętej przy ołtarzu z Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej łaskami słynącym, milczącym świadkiem licznych objawień, których w tym świętym miejscu dostąpiła.

Wtorek, 30 Maj 2023 r.

Matko nasza, przyjdź! Czekamy!

"Maryjo, Matko Miłosierdzia, nadziei i przebaczenia". Oto modlitwa wypisana u stóp Matki Bożej, na pomniku przed ołtarzem polowym w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny. W sąsiedztwie modlitwy, słowa Najświętszej Maryi Panny wypowiedziane do Apostołki Miłosierdzia Bożego, a zapisane w "Dzienniczku": "Jestem Królową nieba i ziemi, ale szczególnie Matką waszą" (Dz. 805) Matko nasza! w Znaku Jasnogórskiego Obrazy, przychodzisz do nas. Z nadzieją czekamy na Ciebie

Wtorek, 18 Kwiecień 2023 r.

Faustyno! Ciebie wybrał Chrystus!

W dniu dzisiejszym, 18 kwietnia, mija trzydzieści lat od beatyfikacji Siostry Faustyny. Podczas uroczystej homilii, wygłoszonej na Placu św. Piotra w Rzymie, Papież Jan Paweł II w między innymi powiedział: „O Faustyno, jakże przedziwna była twoja droga! Czyż można nie pomyśleć, że to ciebie właśnie (…) wybrał Chrystus, aby przypomnieć ludziom wielką Bożą tajemnicę Miłosierdzia”.

Sobota, 08 Kwiecień 2023 r.

Wielka Sobota

"Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed swoją męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu ... " (fragment modlitwy błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych).

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 czerwca 2O24 r.:

 8.3O, 11.OO
i 16.OO

* * *

DNI  POWSZEDNIE,
od  PONIEDZIAŁKU  do  SOBOTY :
 18.OO

* * * * *

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA
23 czerwca 2O24 r.:

 8.3O, 11.OO
i 16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
*  każdego dnia o godz. 15.OO.
*  w niedziele
:
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sankramentu
i Adoracją

NABOŻEŃSTWA
CZERWCOWE
:

* w dni powszednie o godz. 17.3O,
* w niedziele o godz. 15.2O.

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132