Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Aktualności

Wtorek, 18 Kwiecień 2023 r.

Faustyno! Ciebie wybrał Chrystus!

W dniu dzisiejszym, 18 kwietnia, mija trzydzieści lat od beatyfikacji Siostry Faustyny. Podczas uroczystej homilii, wygłoszonej na Placu św. Piotra w Rzymie, Papież Jan Paweł II w między innymi powiedział: „O Faustyno, jakże przedziwna była twoja droga! Czyż można nie pomyśleć, że to ciebie właśnie (…) wybrał Chrystus, aby przypomnieć ludziom wielką Bożą tajemnicę Miłosierdzia”.

Sobota, 08 Kwiecień 2023 r.

Wielka Sobota

"Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed swoją męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu ... " (fragment modlitwy błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych).

Piątek, 07 Kwiecień 2023 r.

Wielki Piątek

-Panie Jezu Chryste, Tyś w Ogrodzie Oliwnym zanosił do Ojca prośby z „głośnym wołaniem i płaczem” (Hbr 5,7) i nauczyłeś się posłuszeństwa z tego, coś wycierpiał (Hbr 5), prosimy Cię z głęboką wiarą i ufnością: - Zmiłuj się nad nami! (modlitwa wielkopiątkowa).

Czwartek, 06 Kwiecień 2023 r.

Wielki Czwartek

Jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy, gromadzimy się w Wielki Czwartek wokół Chrystusa, aby uczestniczyć w tych samych wydarzeniach co wtedy: w ustanowieniu Eucharystii i w służbie dla Niej - sakramentu kapłaństwa.

Wtorek, 04 Kwiecień 2023 r.

Święte Triduum Paschalne u Świętej Faustyny

Na Świętą Liturgię Triduum Paschalnego zapraszamy do umiłowanego kościółka Świętej Siostry Faustyny – Sanktuarium Jej Urodzin i Chrztu w Świnicach Warckich.

Czwartek, 30 Marzec 2023 r.

Totus Tuus

W niedzielę, 2 kwietnia, mija 18 rocznica narodzin dla Nieba Świętego Jana Pawła II. Papież „z dalekiego kraju” prowadził ku Bogu miliony ludzi na całym świecie. W tych dniach, owe miliony na całym kręgu ziemi, dziękować będą Opatrzności Bożej za Jana Pawła Wielkiego.

Wtorek, 28 Luty 2023 r.

Święty Kazimierz, Odpust i Michał Archanioł

Odpust parafialny ku czci świętego Patrona, to czas szczególnej łaski u Pana Boga. Zbliża się dzień Świętego Kazimierza Królewicz. Uroczystość odpustowa A.D. 2O23, zostanie zapisana w historii naszego kościółka jako dzień instalacji rzeźby Świętego Michała Archanioła w naszej świątyni.

Wtorek, 28 Luty 2023 r.

Któryś za nas cierpiał

„Któryś za nas cierpiał rany”. Modlitwa z Drogi Krzyżowej. Modlitwa błagalna o miłosierdzie dla nas, biednych grzeszników. Modlitwa wzywająca wiernych na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście.

Niedziela, 08 Styczeń 2023 r.

Jasełka w umiłowanym kościółku Świętej Faustyny

Inscenizacja Tajemnicy Narodzenia Pańskiego ma swoją bogatą historię i chętnie ponawiana jest każdego roku o tej porze. W wielu parafiach, szkołach i na deskach scen teatralnych wystawiane są jasełka w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Również w umiłowanym kościółku Świętej Siostry Faustyny mieliśmy okazję przeżyć Misterium Narodzenia Pańskiego. A było to w Niedzielę Chrztu Pańskiego, po Mszy św. sprawowanej w intencji Parafii, Dobrodziejów Sanktuarium i Pielgrzymów.

Sobota, 31 Grudzień 2022 r.

Wierny Chrystusowi. Wierny Kościołowi. Papież Benedykt XVI odszedł do domu Ojca

W wigilię uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, odszedł do domu Ojca Niebieskiego, papież senior Benedykt XVI. Wierny Chrystusowi i wierny Kościołowi - tak wspominać będziemy tego Piotra naszych czasów.

Piątek, 18 Listopad 2022 r.

Stanowisko Episkopatu w sprawie bluźnierstw i oszczerstw miotanych przeciw św. Janowi Pawłowi

Jesteśmy świadkami, że od dłuższego już czasu, nagonka na Kościół przybrała szczególnej intensyfikacji. Jadem nienawiści, synowie ciemności, opluwają nasze najświętsze świętości, nie oszczędzając nawet największego z Rodu Polaków - Świętego Jana Pawła II. W sercach wierzących rodzi się smutek, cierpienie i pytanie: Czy dla tych, którzy gardzą Świętymi znajdzie się miejsce pośród Świętych w Niebie? Poniżej zamieszczamy stanowisko Biskupów Polski w tej sprawie.

Czwartek, 29 Wrzesień 2022 r.

Zaproszenie na rocznicę narodzin dla Nieba św. Faustyny

Zbliża się 84 rocznica narodzin dla Nieba Świętej Siostry Faustyny. Ten szczególny dzień przypada w środę, 5 października. W tych dniach w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, pragniemy dziękować Miłosiernemu Bogu za Apostołkę Jego Miłosierdzia.

Środa, 07 Wrzesień 2022 r.

Na chwałę Świętej Bożej Rodzicielki

W pierwszą niedzielę miesiąca, tj. 4 września, nasi Parafianie i Pielgrzymi przybyli na Msze święte o godz. 8.3O i 11.OO, mieli okazję spotkać się i usłyszeć ciekawe wiadomości, na temat renowacji głównego ołtarza ze starej części kościółka, z łaskami słynącym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Prelekcje głosiła pani Magdalena Pasternak-Zabielska, dyrektor firmy prowadzącej prace renowacyjne.

Czwartek, 01 Wrzesień 2022 r.

Bliżej końca. Bliżej nowego.

Pierwszy dzień września rozpoczął się w Sanktuarium Eucharystią inaugurującą rok szkolno-katechetyczny, modlitwą o pokój i za ofiary II wojny światowej. Kiedy dzieci z wychowawcami podążali do szkoły, do kościółka wnoszono kolejne elementy odnowionego głównego ołtarza.

Czwartek, 01 Wrzesień 2022 r.

Wspomnienie odpustu

Przez pięć dni dziękowaliśmy Miłosierdziu Bożemu za naszą Najznamienitszą Parafiankę, Świętą Faustynę. Dziękczynne modlitwy wspierali Czciciele Miłosierdzia Bożego i Przyjaciele Apostołki Jego: z Polski i spoza jej granic. Najdalszy zakątek świata reprezentowali pątnicy z Brazylii; w łączności modlitewnej trwali także czciciele z Hongkongu i USA.

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

NIEDZIELA 
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO,
28 maja 2O23 r.:

8.3O, 11.OO i  16.OO

od poniedziałek, wtorek i środa:
7.3O.

czwartek:
8.OO.

PIĄTEK,
2 czerwca 2O23 r.:
8.3O, 11.OO i 18.OO.

SOBOTA,
DZIEŃ SPOWIEDZI
3 czerwca 2O23 r.: 
8.3O, 11.OO i
16.OO.

NIEDZIELA 
TRÓJCY PRZENAŚWIĘTSZEJ,
4 CZERWCA 2O23 r.:

8.3O, 11.OO i 16.OO
 

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
każdego dnia o godz. 15.OO;
w niedziele: 
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sakramentu
i Różańcem
.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE
i NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
:

w dni powszedni o godz. 17.3O;
w niedziele i uroczystości o godz. 15.2O.
 

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132