Parafia pw. św. Kazimierza
Świnice Warckie

Błogosławiona Rodzina Ulmów

Sobota, 09 Wrzesień 2023 r.

Błogosławiona Rodzina Ulmów


   Zdumiewające jest to, że ci sami ludzie, którzy zajadle atakują dziedzictwo św. Jana Pawła II, mieniąc się "ekspertami" od spraw Kościoła; którzy w imię bolszewickiej ideologii chcieliby "odjaniepawlić" Polskę i opiłować Ją z chrześcijańskich korzeni,  dziś, kolejny raz, próbują wyprowadzić społeczeństwo na manowce. Przy okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów forsują przewrotną tezę, pytając: - Jakim prawem Ulmowie narażali swoje dzieci. To szatańskie pytanie, obliczone jest na wprowadzenie w umysły i serca ludzi zwątpienia. A zwątpienie ma jeden cel - taki sam jak w biblijnym raju: odłączyć człowieka od Boga, zniszczyć życie stworzenia, ukryte w Sercu Stwórcy.
   Najnowszy numer tygodnika katolickiego "Idziemy. Ład Boży", zaprasza czytelników, pięknym rodzinnym zdjęciem Ulmów i wymownym tytułem: "Więcej niż Samarytanie" - do spotkania z błogosławionymi małżonkami i ich błogosławinymi dziećmi. Spojrzeniem ze zdjęcia, błogosławiony Józef, jakby chciał pobudzić czytelników do refleksji: "Zamiast pytać, jakim prawem Ulmowie narażali swoje dzieci, trzeba pytać, jakim prawem Niemcy mordowali niewinne polskie dzieci".
   W Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, pragniemy włączyć się całym sercem w uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej. Kilka tygodni przed wyniesieniem na ołtarze Wiktorii, Józefa i ich dzieci, rozprowadzaliśmy ciekawą książeczkę, wydaną przez oficynę "Rafael" z Krakowa, pod tytułem "Rodzina Ulmów. Droga ku świętości". Życiorys rodziny wyniesionej na ołtarze, opisany na osiemdzisięciu stronach, bogato okraszony zdjęciami, autorstawa błogosławionego Józefa Ulmy - rozszedł się błyskawicznie. Dwieście egzemplarzy zostało rozprowadzone jednej niedzieli. W niedzielę, 1O września, w dniu betyfikacji rodziny męczenników z Markowej, w umiłowanym kośćiółku Świętej Siostry Faustyny w Świnicach Warckich, będzie można zaopatrzyć się tę niepowtarzalną lekturę, opowiadającą o nieowtarzalnych małżonkach, rodzicach i ich siedmiorgu dzieciach. Zaprawdę, ta rodzina była Bogiem silna.

   Poniżej zamieszczamy kilka fotografii ilustujących życie błogosławionej rodziny męczenników Ulmów. Fotografie zaczerpnięto z najnowszego wydania tygodnika katolickiego "Idziemy" (1-8) oraz ze wsponianej książki "Rodzina Ulmów. Droga ku świętości" (9-22).

   Na świętowanie beatyfikacji męczenników z Markwej, zapraszamy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny. Msze święte w niedzielę, 1O września, o godzinie 8.3O, 11.OO i 16.OO. Wieczorna Eucharystia poprzedzona wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Godziną Miłosierdzia i Różańcem. Zachęcamy do nawiedzenie rodzinnego domku Świętej Faustyny w Głogowcu, oddalonego od parafialnego kościoła o niespełna dwa kilometry.

Do zobaczenia, w ukochanym kościółku Apostołki Miłosierdzia Bożego.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

W  TYM  TYGODNIU
MSZE  ŚWIĘTE
:

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
7 lipca 2O24 r.:

 8.3O, 11.OO
i 16.OO

* * *

DNI  POWSZEDNIE:
PONIEDZIAŁEK i  ŚRODĘ:

 7.3O

DNI  POWSZEDNIE:
WTOREK,  CZWARTEK  i  PIĄTEK :

 18.OO

SOBOTĘ,
13 LIPCA,
DZIEŃ  FATIMSKI:

 18.OO
przed Mszą św. - Różaniec,
po Mszy św. - procesja fatimska

* * * * *

XIV NIEDZIELA  ZWYKŁA
14 lipca 2O24 r.:

 8.3O, 11.OO
i 16.OO

*    *    *

GODZINA  MIŁOSIERDZIA:
*  każdego dnia o godz. 15.OO.
*  w niedziele
:
połączona z wystawieniem
Najświętszego Sankramentu
Różańcem i Adoracją

KANCELARIA

we wtorek, czwartek i piątek
– po Mszy Świętej

w środy i soboty
– 8.00 – 10.00

SPOWIEDŹ

Przed Mszą św.
oraz podczas nabożeństwa Godziny Miłosierdzia

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

DO WIADOMOŚCI PIELGRZYMÓW

Sanktuarium Urodzin i Chrztu św Faustyny
przy Rzymsko-Katolickiej Parafii
pw. św. Kazimierza w Świnicach Warckich
Diecezja Włocławska

Po Sanktuarium oprowadzają i prelekcje głoszą:
- Kustosz Sanktuarium
i Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Grupy pielgrzymkowe
prosimy zgłaszać wcześniej
pod niżej wskazene adresy:

Kustosz Sanktuarium:
99-140 Świnice Warckie, ul św. Faustyny 3
telefon: (+48) 518 014 858
Kancelaria Sanktuarium: (+48) 63 288 12 07
email: swinice@diecezja.wloclawek.pl

lub (+48) 797 907 335
(siostra Tymotea ZMBM)

Dom Zgromadzenia 
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
w Świnicach Warckich
adres:
99-140 Świnice Warckie, ul. Chopina 5
telefon: (+48) 63 288 15 18
kom.: (+48) 604 478 132